The answer you entered to the math problem is incorrect.

Fyllepolka och dansdängor

Fredag har hunnit bli lördag och Untsakad är inne på sitt andra av nattens tre set. Vi befinner oss på nattklubben ÖÖKLUBI under folkmusikfestivalen i Viljandi. Spelningen började klockan tolv och kommer att sluta klockan halv fyra på morgonen. På grund av regnet är det knökfullt i partytältet som maximalt sväljer 1 500 personer. Nu är det minst det dubbla härinne. Det är fyllepolkor och dansdängor för dragspel och fiol.

Hiro, Kristel och KatiHiro, Kristel och KatiFestival PS 1: Det fanns ordentligt med toapapper på bajamajorna både under fredag och lördag.

Festival PS 2: Snittåldern var typ sjutton år – på en folkmusikfestival!Öppna scenenÖppna scenen

Estlands PS 1: Det finns en öl som heter ”Frederik”. Den har grönvit etikett och smakar finemang.

Kristel, Hiro och KatiKristel, Hiro och KatiEstlands PS 2: Hiro har varit med och byggt en bastu på Kristels familjs sommarnöje. Han var extra nöjd med konstruktionen av ovanvåningen – som även ska fungera som sovloft.


> läs mer | lägg till ny kommentar | Tipsa en vän

Besvara

Spam-skydd: Lös talet ovan och skriv in resultatet, till exempel "2" för talet "1+1".
Innehållet i detta fält är privat och kommer inte att visas publikt.
  • Tillåtna HTML-taggar: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Rader och stycken bryts automatiskt.
  • Images can be added to this post.
Mer information om formateringsmöjligheter

Användarinloggning

quistbergh.se nyhetsbrev